Děti a technologie

Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí? Jak obrazovky vnímají samotné děti? Co se v nich odehrává? Jak připravit děti na stále digitálnější svět? Kolik hodin týdně by měly trávit s obrazovkou? Jak vysvětlit dětem, že už je čas počítač vypnout? Jak závislost na technologiích mění naši společnost i nás samotné? Proč jsou děti již odmalička přitahovány technologiemi? Co lze udělat, aby tváří v tvář obrazovkám nepřišly o lidský pohled na svět? Jak se mohou rodiče vyrovnat s permanentním používáním technologií během puberty? Neztratí se děti v rozmanitých sítích, o jejichž zákoutích a nebezpečích my sami máme jen nejasná tušení?

Jak zdravě a bezpečně žít v digitálním světě? Jak pozorovat vlastní děti hrající si v kyberprostoru s klidem a důvěrou? A o tom, že děti to zvládnou, když to zvládneme my.

Setkání obvykle trvají 2 – 3 hodiny a hodí se pro něj jakýkoliv prostor. Není potřeba projektor ani Internet. Seminář je možné ještě dvakrát opakovat a probrat tak téma z více aspektů. Vhodné pro knihovny, školy, mateřská centra, kluby, rodičovské skupiny či jakékoli místo, kde se schází lidé s aktivním zájmem o děti a dění ve světě, kterým se každodenně procházíme. Honorář za setkání je odvozen od délky setkání a záleží na aktuální situaci všech zúčastněných.